Як привчити дитину до гігієни

 

Як привчити дитину до гігієни? Здається, що немає нічого приємнішого і простішого від теплої водички, ароматного шампуню та м'якого рушничка для малюка. Насправді все зовсім не так.

 

Якщо візьмемо, наприклад, новонародженого малюка. Водні процедури для нього - це стрес. Варто згадати, як ваш малюк під час першого купання активно смикав ніжками і плакав. І якщо під час наступних купань він буде радісно сопіти та посміхатися, це дуже добре.

 

Не всі, на жаль, діти люблять воду і купання сприймають як гру чи щось позитивне. Деякі діти до шкільного віку категорично відмовляються зовсім митися і починають плакати, як тільки їх заведуть у ванну або душ. Тоді у чому ж справа? Давайте попробуємо розібратися разом з цією проблемою.

 

Давайте почнемо з самого початку, згадаємо правила купання новонароджених дітей. В кімнаті для купання температура повітря повинна становити 24-25 градусів. А температура води – повинна бути не вище 38 градусів. Перша водна процедура для новонародженого проходить без миючих засобів та мочалок - малюкові необхідно привикнути до води. Важливо знати - купайте дитя на спеціальній гірці, яка покрита пелюшкою. Пелюшка вам допоможе уникнути травм і скатів, так як тіло малюка слизьке, може зсуватися. 

 

Не варто підвищувати голос на малюка, залишати малюка одного в ванночці, робити різкі рухи. В іншому випадку все це накладе певний відбиток на дитячу психіку і геть відіб'є у неї бажання купатися. Саме тому найперші процедури не варто проводити самому, з вами завжди поруч має бути людина, яка допоможе. 

 

об малюку було комфортно у воді і він відчував себе в безпеці, заспівайте йому пісеньку або використовуйте спеціальні приповідки. Реагуючи на голосові вібрації мами, малюк буде відчувати себе захищеним.

Малюк ростиме, і проблем ставатиме все більше. Він постійно бруднить руки, малює фломастерами на руках, поривається побігати босоніж... І як на зло зовсім не бажає митися. Що ж робити?

Як можна зацікавити маленького пустуна. Можливо пограйте з дитиною, придумайте гру чи естафету на найчистіші ручки (носик щічки...).

 

Дайте можливість малюку вмиватися самостійно, адже дитині необхідно навчитися відчувати свою незалежність. Покажіть йому, як потрібно мити руки та чому необхідно мити руки, обличчя, у все тіло. Напевно ваш допитливий малюк великій кількості доказів і аргументів буде радий, можливо і здивований. 

 

Ніколи не дозволяйте своєму малюку ходити без нижньої білизни. Дитина ненавмисно може пошкодити статеві органи і занести інфекцію. 

 

Показуйте на власному прикладі. Зуби можна чистити разом з дитиною. Малюк буде із задоволенням повторювати всі рухи за вами і приємно здивується від смаку зубної пасти. 

 

Важливо навчити дитину користуватися самостійно мочалкою та витиратися рушником.

  

Ніколи не кричіть на свою дитину і також не відволікайте його увагу зайвий раз під час купання на сторонні речі. 

 

Уважно підбирайте для малюка шампунь, яка не дратуватиме йому рогівку очей та не викличе алергії.

 

І саме основне, любіть свою дитину і підтримуйте її. Тоді виросте у вас відважний підкорювач водної стихії.